KONST / Ramar / Ram 10616039
*
nr 1061 6039
Ram
modell äldre, ramens innermått: 51x66
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2016
kl 19:52:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/10 18:04:32
1
100 kr
10/10 19:46:05
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
*
Ram
nr 1061 6039
Ram
modell äldre, ramens innermått: 51x66
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/10 18:04:32 | 1 | 100 kr |
10/10 19:46:05 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06